Kowbojki, kozaki i oficerki na zimę

Zimowa pora wymaga obuwia ciepłego i solidnego, które ogrzeje stopę i jednocześnie zapewni jej suchość w razie pluchy za oknem. To są dwa czynniki determinujące zakup butów przez mężczyzn. Kierują się oni nieco innymi kryteriami niż panie, które częściej stawiają na wygląd niż na praktycyzm. Trzeba przyznać, że panowie w tym względzie bardziej kierują się wygodą i trwałością, oczywiście fason też ma znaczenie, jednakże często jest tak, że kobiety mają kilka par obuwia zimowego a mężczyźni inwestują tylko w jedną lub góra dwie, ale za to solidne.

Powinny to być buty wyjściowe, odpowiednie do założenia wraz z garniturem i płaszczem na wyjątkowe okazję: kolację, randkę lub innego rodzaju raut oraz para w sam raz do codziennego noszenia. Propozycji jest sporo tak dla stylu wizytowego jak i tego bardziej miejskiego, sportowego. Producenci starają się zwiększyć ofertę obuwniczą na sezon zimowy jednocześnie urozmaicając ją fasonami nowoczesnymi oprócz tych klasycznych dobrze znanych.

Skórzane buty nieco uniwersalne do noszenia na elegancko codziennie to kozaki. Z cholewką zapinaną na zamek około 20 cm wysokości, zaokrąglonym noskiem i niezbyt wysokim obcasem będą odpowiednie tak do spodni jeansowych jak i tych bardziej szykownych w kant. Z ociepleniem w środku w postaci cienkiego futerka lub polaru zapewnią odpowiedni komfort cieplny, nawet podczas dużych mrozów.

Z kolei stricte sportowy sposób ubierania się powinien być zimą dopełniony przez wyższe obuwie trekkingowe, z wodoodpornymi membranami, właściwie ocieplone lub też skórzane trzewiki męskie. Natomiast kowbojki to propozycja dla panów ubierających się w stylu country. Trzeba przyznać, że z nim najlepiej się komponują i choć można je nosić także z innymi częściami garderoby, są one niewątpliwie spośród całej gamy obuwia męskiego najbardziej ekspresywne i jedyne w swoim rodzaju. Charakteryzują się szpiczastym czubem i specyficznym ściętym z tyłu obcasem. Mogą posiadać dodatkowe elementy w postaci ozdobnych łańcuchów.

Podobnie jest z oficerkami nie każdemu mogą przypaść do gustu, ale niewątpliwie warto zwrócić na nie uwagę poszukując czegoś innego niż dotychczas. Mogą być noszone w kompozycjach eleganckich jak i freestylowych.