Trapery dla mężczyzn

Trapery to obuwie z charakterystyczną podeszwą, podobną do tej jaką posiadają męskie glany, mocne i wytrzymałe, odpowiednie do noszenia w wielu ciężkich warunkach. Można w nich bez obaw stąpać po twardym i ostrym podłożu kamiennym, idealne przede wszystkim na wędrówki w góry. A skoro solidności wykonania nie można im odmówić to trzeba zaznaczyć, że są również wodoodporne.

Łączą one w sobie wiele cech, jakich wymaga się od obuwia najwyższej, jakości mocnego a tym samym wygodnego. Można je zakładać nie tylko na wędrówki, ale ido użytkowania w warunkach miejskich. Ponadto występują w wielu różnorodnych fasonach: sportowym, typowo miejskim i wyczynowym, tak więc z łatwością panowie będą mogli dobrać coś w sam raz także do jeansów.

Trapery z reguły nie posiadają wysokiej cholewki, raczej przypominają półbuty, za to podeszwa naprawdę robi wrażenie. Grube traktory bardzo dobrze amortyzują każdy krok i sprawiają, że chodzenie w takich butach nawet przez cały dzień nie jest tak męczące. Jeśli chodzi o materiały, z jakich się wykonuje trapery jest to przeważnie naturalna skóra: nubuk lub zamsz.

Wybór uzależniony jest od upodobań, a obie wersje są modne, z tym, że każda różni się fakturą powierzchni skórzanej (nubuk jest gładki, zamsz nie posiada strony licowej i jest dosyć miękki). Dodatkowo należy pamiętać, że skóra licowa oraz ta odwrócona, bardziej chropowata, wymagają innej pielęgnacji, zastosowania innych środków impregnujących jak też czyszczących, tak, aby nie uległa zniszczeniom.

Warto zaznaczyć, że trapery to  uniwersalne męskie obuwie, ponieważ nadaje się do noszenia jesienią, zimą jak też wczesną wiosną przede wszystkim w góry i na wędrówki w różnym terenie. Zimą bardzo dobrze izolują od mokrego i zmarzniętego podłoża, toteż stopa w nich czuje się naprawdę komfortowo. Ponieważ rynek obuwniczy zmienia swoje oblicze na potrzeby klienta, w sklepach wśród traperów męskich znajdziemy te w wersji bardziej eleganckiej – odpowiednie do codziennego zakładania do pracy. Oczywiście łączenie ich z ubiorem garniturowym nie jest wskazane jednak wszelkie inne elementy garderoby jak sweter, modna ostatnimi czasy koszula w kratę, luźna marynarka, kurtka skórzana no i oczywiście jeansy będą doskonale pasować.