Skórzane trzewiki i półbuty

Kiedy lato mija i niestety musimy pożegnać się z wygodnymi klapkami i sandałami czas pomyśleć o zmianie obuwia na coś cieplejszego. Jesień bywa kapryśna toteż półbuty na tą porę roku muszą być solidne, najlepiej ze skóry. Markowe obuwie to gwarancja komfortowego chodzenia przez kilka sezonów także wiosną, bez obaw, że coś się rozklei, pęknie a w czasie deszczu nie przejdziemy suchą stopą.

Dbałość o stopy i ich zdrowie powinna zaczynać się od zakupu solidnego obuwia, jakim są także trzewiki ze skór naturalnych. Wybór uzależniony jest od stylu ubierania się i wymagań, jakie stawia dress code w pracy. Na potrzeby codziennego użytku sportowe obuwie może wystarczyć, ale nie, jeśli zasiadamy za biurkiem lub prezentujemy firmę w bezpośrednich kontaktach z klientami. Wtedy mile widziany jest garnitur. W takiej sytuacji czyste zadbane i dobrze leżące na stopie modne półbuty sprawdzą się najlepiej.

Oczywiście pod terminem półbuty kryje się wiele fasonów, ale chodzi o te eleganckie typu lakierki. Najlepsze na jesienną i wiosenną porę. A jeśli mowa o tych cieplejszych dniach to w sezonie wiosennym 2012 zaprezentuje się wiele fasonów obuwia męskiego w stylu sportowo- miejskim. Już pojawiają się w sklepach buty wsuwane i zapinane na rzepy lub też sznurowane o smukłym wyglądzie, elegancko okalające męską stopę.

Zimą natomiast panowie niegustujący w kozakach czy kowbojkach, najczęściej wybierają właśnie trzewiki. Tego rodzaju buty dopasowują się bardzo dobrze do codziennego luźnego stroju i co najważniejsze są solidnie wykonane, przez co zapewniają stuprocentową ochronę przed zimnem i wodą. Nie muszą mieć one typowego wyglądu, jaki zwykle mamy na myśli mówiąc o trzewikach.

Sporo fasonów wykonanych jest ze skór licowych– i prezentują się bardzo eleganckie. Toteż wybierając taki wzór z łatwością zestawimy go nawet z ubiorem garniturowym. Na wędrówki zimowe nie tylko górskie, ale także na spacer do lasu z psem idealnie nadadzą się trzewiki w charakterze sportowym z wysoką cholewką, sznurowane. Odpowiednio ocieplone naturalnym kożuchem zapewnią stopom ochronę przed zimnem i optymalną temperaturę bez powodowania nadmiernej potliwości. Dodatkowo wybierając produkty renomowanych firm, wykonane z najwyższej jakości skór, kupujemy niezawodne obuwie na kilka zimowych sezonów.