Letnie klapki i sandały

Ha! Któż z nas nie czeka na lato? Słońce, wysokie temperatury, najlepiej bez kaprysów pogodowych w postaci tygodniowych opadów deszczu. O tym marzymy i na to czekamy wszyscy, ażeby było modnie i wygodnie, koniecznie trzeba doposażyć swą garderobę w odpowiednie obuwie.

W takim okresie, warto zadbać o to, aby stopy odpoczęły, odetchnęły na świeżym powietrzu, bez konieczności zakładania skarpet. Toteż panowie, w miarę możliwości powinni, na co dzień chodzić w sandałach. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe z uwagi na wykonywaną pracę, jednak relaks po powrocie do domu wskazany. No a co jeśli planujemy wyjazd nad morze, marzy się nam ciepła plaża lub nawet wyjazd za miasto na wieś- koniecznie trzeba mieć sandały lub klapki.

Panowie coraz chętniej noszą japonki. To wygodny but, odpowiednio wyprofilowany, zapewnia stopie mini gimnastykę no i polecany także na basen. Dobrze się nosi w warunkach miejskich i co najważniejsze można je ubierać na sportowo z szortami lub bermudami jak też lnianymi przewiewnymi spodniami męskimi na lato. W luźnych stylizacjach na wieczorne wypady naprawdę sprawdzają się, co docenia już spora część męskiej populacji- japonki nie tylko dla kobiet!.

No a jakie sandały? Klasyczny wzór to te zapinane na rzepy, jednak wśród nich pojawia się wiele różnych fasonów: tych bardziej typowych jak i nowoczesnych. W zależności od potrzeb i gustu można zakupić skórzane sandały ładnie wyprofilowane, zgrabne, minimalnie zabudowane, z jednym paskiem zapinanym na palcach i wokół kostki. Maximum wygody bez otarć. Natomiast dla wolących coś bardziej przylegającego do stopy, podobny typ sandałów jednak z większa ilością pasków grubszych bądź też buty na podeszwie obuwia trekkingowego. Te ostatnie są wsuwane, z bocznymi otworami wentylacyjnymi i paskiem do regulacji na pięcie wraz zapiętkiem to propozycja na górskie wycieczki w letnie dni.

Skoro mowa o odkrywaniu stóp panowie jak i pnie powinni zadbać o ich wygląd, stosując odpowiednie kremy na popękane pięty. No i oczywiście domowy pedicure wskazany, odpowiednio przycięte i przypiłowane paznokcie to wymóg, jeśli chce się być eleganckim i zadbanym mężczyzną, który śmiało zakłada klapki i sandały a nie skrywa swych stóp przez cały rok w traperach.